7. března 2017 od 20:00 proběhlo 7. kolo mistrovství Evropy týmu mezi Českou Republikou a Francií. Po dohodě nominovaných hráčů se nakonec odehrály pouze dva zápasy a další 2 proběhnout během tohoto týdne.

Obě hry nám svými potřehy komentářem zpříjemnila trojice hráčů Omino, Kachna a Scurge, kteří se zdárně zhostili již druhého živého vysílání na které se můžete podívat přímo zde.

Těšíme se na další přenosy a přinášíme záznamy prvních dvou her.

Jan Hora 6D (černý) – Tanguy Le Calvé 6D (bílý)

 

Download SGF

 

Antoine Fenech 5D (černý) – Martin Jurek 5D (bílý)

 

Download SGF

 

Takže po prvním hracím dni máme skóre 1:1 a stále jsou ve hře všechny tři varianty. Výhra, remíza i prohra. Dalším žhavým želízkem v ohni byl Lukan, který na první desce vyzval Thomase Debarreho. Fuseki bylo téměř identické jako o víkendu proti Palkovi, v zápisu partie níže se můžete sami přesvědčit, jestli byl totožný i výsledek.

Lukáš Podpěra 7D (černý) – Thomas Debarre 6D (bílý)

 

Download SGF

 

Jak jste sami mohli vidět, výsledek dopadl identicky a tak budeme rádi, pokud v sobotu získáme aspoň bod za remízu, která by nás ještě mohla udržet ve hře o účast na závěrečném turnaji v Německém Oberhofu. A o tom jak dopadla sobotní partie se můžete přesvědčit sami.

Jan Prokop 6D (černý) – Benji Dréan-Guénaizia 6D (bílý)

 

Download SGF

 

A je dobojováno! Výsledek 1:3 pravděpodobně znamená i konec našim nadějím na postup do finále, kam se probojují pouhé čtyři týmy. Šance tady pořád je, ale na závěr nás čeká dvojblok Rumunsko a Maďarsko a ani dvě vítězství nám nezaručí postup. Nezbývá než doufat a věřit ve výrazné zaváhání soupeřů.

Na druhou stranu máme tříbodový náskok na předposlední Německo, které už by nás vzhledem k těžkému losu nemělo ohrozit. A tak už příští kolo můžeme oslavit záchranu v elitní skupině 🙂