Klubová liga – Jaro 2017

Po dlouhé odmlce se vracíme k osvědčenému formátu klubové soutěže, kterou si hodláme zpestřit naše klubové schůzky. Vrací se klubová liga jednotlivců přístupná pro všechny hráče se zaplaceným klubovým příspěvkem.

Od března do června budeme hledat možná ne nejlepšího, ale pravděpodobněji nejaktivnějšího hráče, který dokáže načasovat a udržet svoji formu a porážet ostatní členy Go klubu Olomouc. Vítěz bude vyhlášen na již 4. ročníku Grygovského „Turnájku u vody“, jehož propozice budou v nejbližší době zveřejněny. Při neúčasti na vyhodnocení ceny propadnou ve prospěch klubu 🙂

Pravidla ligy:

  • Hrajeme systémem každý s každým jednokolově. Není nutné odehrát všechny zápasy.
  • Kromě Olomouckých hráčů bereme i „naplaveniny“, podmínkou pro všechny je zaplacený klubový příspěvek.
  • Rovné partie, místo hendikepových kamenů dáváme komi. „Komi černého“ = („rozdíl tříd“ * 6) – 6,5.
  • Kromě výhry/prohry záleží i na rozdílu skóre. Maximální rozdíl je 50 bodů, ten počítáme i za vzdání soupeře.
  • Za výhru jsou 2 body, za prohru 1 bod. K tomu přičítáme/odčítáme „rozdíl skóre“ / 100.
  • Hraje se od března do 4. července 2017. Vyhlášení proběhne na Turnájku u vody v Grygově.
  • Třídy hráčů jsou stanoveny před začátkem ligy a v jejím průběhu se již nemění. *Klasifikace bude ještě upravena po výsledcích z Frýdku-Místku.
  • Časový limit na partii je 40 minut + byoyomi 20 kamenů / 5 minut
  • Partie lze odehrát pouze na klubu nebo KGS
  • Výsledky hlaste na klubu, piště do komentářů, nebo zasílejte na adresu admin@olgo.cz.

Hodnotné ceny, o které si zahrajeme, musíme teprve vymyslet. Jejich seznam bude upřesněn v co nejbližší době. Všem účasníkům přejeme hodně štěstí a pěknou hru.

Aktuální informace a přehled ligy můžete sledovat na adrese gg.gg/turnaj nebo přímo zde na stránce:

První, tak trochu pokusné, kolo olomoucké ligy je za námi a přineslo nám hned několik poznatků co zlepšit pro příště. Oproti původnímu plánu jsme ligu otevřeli i „naplaveným“ hráčům a budeme rádi, když se v dalších kolech zúčastní další neolomoučtí goisté. Jedinou podmínkou je zaplatit symbolický klubový příspěvek a chodit na klubové schůzky.

Porazit se dá každý

Velmi příjemným zpestřením byly 3 víkendové hraní na půdě „Casa de la Göbl“, na kterých dostali příležetost i ti, kteří pravidelné klubové schůzky nestíhají. Pevně věřím, že stejné akce proběhnou i v podzimní části ligy a případně se najde i další hostitel 😉

Do premiérového kola se zapojilo 20 hráčů, ale nikomu se nepodařilo odehrát všech 19 her. Hlavním důvodem byla nedosažitelnost některých málo aktivních jedinců, o které se při jejich zjevení rozpoutal lítý boj 🙂 Z celkových 190 možných partií k odehrání jsme si jich stihli zahrát 76, což je krásně kulatých 40%. Jestli je toto číslo nízké nebo vysoké, to zjistíme až v příštích letech. Další zajímavostí je, že nikomu se nepodařilo udržet čistý štít, a každý hráč si připsal minimálně jednu porážku.

Pokud by se vám snad špatně zobrazovala tabulka s celkovými výsledky, tak tady je to nejdůležitější pořadí na prvních místech: 1. Karel Švec, 2. Václav Göbl, 3. Ondřej Bláha, 4. Lukáš Podpěra, 5. Zdeněk Kratochvíl.