Kongresová hala pražského hotelu Duo bude tento víkend hostit už 46. ročník nejstaršího turnaje pořádaného v České Republice. Jak již je v posledních letech tradicí, bude se hrát o pohár korejského velvyslance. O prestižnosti turnaje svědčí štědrý cenofond převyšující 2500 Euro i účast nejlepších Evropských hráčů.

Jestli jsme začátkem roku v Olomouci marně doufali v překonání magické hranice 100 účastníků, tak pražský turnaj by ji měl podle předběžně přihlášených hráčů hravě zdolat. Kromě kvantity můžeme závidět i kvalitu, o čemž svědčí prvních 12 hráčů s třídou 5. dan nebo vyšší.

„Hen počkéte Pražáce, me Vám za rok okážeme“ 🙂

První tři kola si to 8 nejlepších českých hráčů rozdá v play-off o pohár korejského velvyslance. Odpadlíci budou dále začleňováni do mezi ostatní turnajové hráče, který se hraje klasickým MacMahon systémem. Je smutné, že takto prestižní akce postrádá přímý přenos na některém z Go Serverů 🙁

Výsledky souboje o pohár korejského velvyslance

čtvrtfinále

+ Lukáš Podpěra 7D
– Bronislav Snídal 3D

+ Ondřej Kruml 5D
– Vladimír Daněk 5D

+ Jan Hora 6D
– Petr Cipra 4D

+ Jan Prokop 6D
– Ondřej Kachyňa 3D

semifinále

+ Lukáš Podpěra 7D
– Ondřej Kruml 6D

– Jan Hora 6D
+ Jan Prokop 6D

finále

+ Lukáš Podpěra 7D
– Jan Prokop 6D

Podle papírových předpokladů se podařilo Zvítězit Lukanovi a v neděli bude mít možnost pokusit se vyhrát celý turnaj čítající celkem 111 hráčů. Ať už to zítra dopadne jakkoliv, již nyní může slavit postup na Korean Prime Minister Cupu, který se uskuteční v jihokorejském Buanu. K tomuto kulatému číslu přispěl i jeden zástupce olomouckého go klubu, kterým je Jakub Fridrich držící po sobotě pozitivní skóre 2:1. Tak zítra přejeme ještě 2 body!!

Karlův Most - Praha

Po bujaré noci následuje nedělní ráno a s ním i další 2 kola, které měla za úkol rozřešit postavení na stupních vítězů. Ty nakonec nepřinesly žádné velké překvapení a pořadí na prvních místech tak nějak odpovídá ratingovému postavení jednotlivých účastníků. Vítězem se stal neporažený Kim Seong-Jin, následovaný dvojicí Mateusz Surma a Pavol Lisý na druhém a třetím místě. Oba borci prohráli pouze s vítězem turnaje a tak rozhodoval Sos. Lukan nepotvrdil skvěle rozjetou sobotu a po dvou porážkách obsadil konečné čtvrté místo.

Zato Kuba Fridrich zahrál skvěle a připsal si i cenné skalpy silnějších hráčů, díky čemuž poskočil už na 13. kyu. Jestli Kuba udrží nasazenou laťku a stihne odehrát dostatek zápasů, mohl by být černým koněm v jarní části klubové ligy. Gratulujeme a děkujeme za bodový příspěvek do Gobanligy!

Na Pokud by Vás zajímalo, jak dopadli ostatní zúčastnění hráči, podívejte se na stránky EGD kde jsou k dispozici konečné výsledky Korean Ambasador Cupu 2017.