Kongresová hala pražského hotelu Duo bude tento víkend hostit už 46. ročník nejstaršího turnaje pořádaného v České Republice. Jak již je v posledních letech tradicí, bude se hrát o pohár korejského velvyslance. O prestižnosti turnaje svědčí štědrý cenofond převyšující 2500 Euro i účast nejlepších Evropských hráčů.

Jestli jsme začátkem roku v Olomouci marně doufali v překonání magické hranice 100 účastníků, tak pražský turnaj by ji měl podle předběžně přihlášených hráčů hravě zdolat. Kromě kvantity můžeme závidět i kvalitu, o čemž svědčí prvních 12 hráčů s třídou 5. dan nebo vyšší.

„Hen počkéte Pražáce, me Vám za rok okážeme“ 🙂

První tři kola si to 8 nejlepších českých hráčů rozdá v play-off o pohár korejského velvyslance. Odpadlíci budou dále začleňováni do mezi ostatní turnajové hráče, který se hraje klasickým MacMahon systémem. Je smutné, že takto prestižní akce postrádá přímý přenos na některém z Go Serverů 🙁

Výsledky souboje o pohár korejského velvyslance

čtvrtfinále

+ Lukáš Podpěra 7D
– Bronislav Snídal 3D

+ Ondřej Kruml 5D
– Vladimír Daněk 5D

+ Jan Hora 6D
– Petr Cipra 4D

+ Jan Prokop 6D
– Ondřej Kachyňa 3D

semifinále

+ Lukáš Podpěra 7D
– Ondřej Kruml 6D

– Jan Hora 6D
+ Jan Prokop 6D

finále

+ Lukáš Podpěra 7D
– Jan Prokop 6D

Podle papírových předpokladů se podařilo Zvítězit Lukanovi a v neděli bude mít možnost pokusit se vyhrát celý turnaj čítající celkem 111 hráčů. K tomuto kulatému číslu přispěl i jeden zástupce olomouckého go klubu, kterým je Jakub Fridrich držící po sobotě pozitivní skóre 2:1. Tak zítra přejeme ještě 2 body!!

Karlův Most - Praha

Po bujaré noci následuje nedělní ráno a s ním i další 2 kola, které měla za úkol rozřešit postavení na stupních vítězů. Ty nakonec nepřinesly žádné velké překvapení a pořadí na prvních místech tak nějak odpovídá ratingovému postavení jednotlivých účastníků. Vítězem se stal neporažený Kim Seong-Jin, následovaný dvojicí Mateusz Surma a Pavol Lisý na druhém a třetím místě. Oba borci prohráli pouze s vítězem turnaje a tak rozhodoval Sos. Lukan nepotvrdil skvěle rozjetou sobotu a po dvou porážkách obsadil konečné čtvrté místo.

Zato Kuba Fridrich zahrál skvěle a připsal si i cenné skalpy silnějších hráčů, díky čemuž poskočil už na 13. kyu. Jestli Kuba udrží nasazenou laťku a stihne odehrát dostatek zápasů, mohl by být černým koněm v jarní části klubové ligy. Gratulujeme a děkujeme za bodový příspěvek do Gobanligy!

Na Pokud by Vás zajímalo, jak dopadli ostatní zúčastnění hráči, podívejte se na stránky EGD kde jsou k dispozici konečné výsledky Korean Ambasador Cupu 2017.