Čeká nás letos poslední zápas proti nepříjemnému soupeři z Maďarska, který už má zajištěný postup do finálové fáze turnaje. Naši borci letos opět bohužel neměli tolik štěstí a díky pár těsným výsledkům je pro nás boj o postup už dávno pryč. Na druhou stranu nejsme ani ohroženi sestupem a tak si poslední kolo budeme moci v klidu vychutnat a třeba se i něco přiučit.

Těžko hledat favorita zápasu, jelikož oba týmy kromě první desky do posledního souboje sezóny nominovali hráče druhého sledu, aby získali zkušenosti do dalších ročníků. Všechny čtyři hry odstartují v úterý 9.5.2017 přesně v 20:00 a budou k vidění na Pandanetu. Otázkou zůstává, jestli se i tentokrát dočkáme online video přenosu, neboť hlavní streamer byl nominován ke hře na druhé desce.

A o co se ještě hraje?

Čtyři postupující do finále, které se uskuteční na go kongresu v německém Oberhofu už jsou sice jasní, ale v určitých případech může jako pomocné kritérium sehrát svou roli i pořadí v kvalifikaci.

Na druhém konci tabulky se pokusí Německo vytáhnout ve svém zápase s Rumunskem a na poslední chvíli tak předskočit Srbsko a zachránit se v elitní skupině. Již jistým sestupujícím je Finsko, které za celý rok dokázalo uhrát jen jedinou čestnou výhru.

Zajímavé boje lze očekávat v béčkové lize, kde se stále hraje o druhé místo, zajišťující postup mezi elitu. Společně s Rakouskem se o něj v přímém souboji poperou hráči Velké Británie a Itálie. Na to, který z těchto týmů doprovodí do áčkové ligy již jistě postupující Polsko si však budeme muset ještě týden počkat. Poslední zápasy ligy B jsou naplánované až na 16. 5. 2017. V ten samý den se v také rozhodne, zda-li se buď Slovensko nebo Belgie ve vzájemném souboji o všechno dokáže dostat ze sestupových vod. Pikantností tohoto duelu bude, že remíza dává jistotu sestupu obou mančaftům 🙂

Tak jsme se dočkali a videopřenos se koná! Za jeho odvisílání předem děkujeme a připojujeme i záznam všech partií.

Lukáš Podpěra 7D (Lukan) – Pál Balogh 6D (pogacsa)

 

Download SGF

 

Peter Markó 4D (mpepe) – Ondřej Kruml 5D (scurge10)

 

Download SGF

 

Petr Kouba 3D (koubic) – Rita Pocsai 4D (potty)

 

Download SGF

 

Julia Seres 2D (chemotox) – Ondřej Kachyňa 3D (Kachnak)

 

Download SGF