K 45. výročí založení Go klubu v Niš (Srbsko) se v termínu 18. – 19. března 2017 uskutečnil výroční turnaj, který byl zařazený do série Grand Prix jako bonusový C turnaj. Díky tomuto zařazení se dala očekávat účast širší Evropské špičky. Turnaj se odehrával v prostorách Elektrotechnické Fakulty Univerzity v Niš.

Z českých hráčů měl být hlavním želízkem v ohni Lukáš Podpěra, který nakonec na turnaj vůbec neodcestoval.  A tak jedinými zástupci byli manželé Daňkovi, kteří vážili dlouho cestu do Srbské metropole Niš. Níže se můžete podívat na záznamy partií z první desky, která byla vždy živě přenášena na KGS a zároveň i streamována na facebooku.

Vláďa se na první desku během turnaje nedostal a tak nezbývalo než fandit Palkovi, jenž hned z počátku svedl dvojboj s bratry Mitičovými.

1.  kolo: Nikola Mitič 6D (černý) – Pavol Lisý 1P (bílý)

 

Download SGF

 

2.  kolo: Dušan Mitič 6D (černý) – Pavol Lisý 1P (bílý)

 

Download SGF

 

3.  kolo: Cristian Pop 7D (černý) – Tanguy Le Calvé 6D (bílý)

 

Download SGF

 

4.  kolo: Cristian Pop 7D (černý) – Dušan Mitič 6D (bílý)

 

Download SGF

 

5.  kolo: Pavol Lisý 1P (černý) – Cristian Pop 7D (bílý)

 

Download SGF

 

Jak jste mohli vidět, o napětí bylo postaráno až do posledních chvil, kdy o vítězi rozhodovalo pouhého půl bodu. Konečné výsledky turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Další zajímavostí turnaje v Niš byla forma financování turnaje, kdy se organizátoři rozhodli pro nezvyklý krok a požádali o pomoc širokou veřejnost přes „komunitní financování“. Tipnete si, který z českých klubů zkusí něco podobného?