A je to tady! Po mnohaměsíčních přípravách a spoustě očekávání jsme se konečně dočkali. Před desátou ráno byl slavnostně zahájen už 25. ročník Mezinárodního Olomouckého turnaje v Go.

Pokusíme se Vám z něj zprostředkovat živé zpravodajství, ve kterém nebudou kromě výsledků chybět ani záznamy vybraných partií. Přímý přenos z prvních dvou desek je možné sledovat živě na serveru KGS.

A zde se můžete podívat na to nejzajímavější, co první kolo přineslo:

Vladimír Daněk 5D (černý) – Lukáš Podpěra 7D (bílý)

 

Download SGF

 

Gábor Szabic 5D (černý) – Jan Prokop 6D (bílý)

 

Download SGF

 

Jak již je na českých turnajích tradicích, po prvním kole následoval zasloužený oběd. Nejen zkušení hráči, ale i nováčci pochopili, že je potřeba svou partii odehrát co nejrychleji, aby zbyl dostatek času na zaplnění žaludku.

Novinkou pro letošní rok byla objednávka jídla s dovozem až do místa konání, kterou využilo několik desítek hráčů a nemuseli se tak v mrazivém počasí nikam honit. Mezi goisty se však našlo i několik zdatných atletů, kteří ke druhému kolu usedali se značným časovým deficitem a krůpějemi potu na čele. Na dvě vybrané partie z druhého kola se můžete podívat přímo zde:

Stanislaw Frejlak 6D (černý) – Lukáš Podpěra 7D (bílý)

 

Download SGF

 

Jan Prokop 6D (černý) – Dominik Boviz 6D (bílý)

 

Download SGF

 

Sobota, šest hodin. Čas kdy se hráči pomalu přesunují od gobanů do místních čajoven, hospod či restaurací. Ne však v Olomouci. Vzhledem k zařazení turnaje do seriálu kvalifikací na mistrovství republiky a prodloužené základní hrací době na 75 minut, účastníci teprve teď začali rozehrávat třetí kolo. To jsme ještě neměli tušení, jaký noční maraton nás čeká.

Překvapivě to nebyly hráči z top skupiny, kteří zainteresovaným organizátorům nedopřáli večerního povyražení, ale až goisté druhého sledu. Jako poslední, své zdlouhavé ko vyhrál před desátou večerní Petr Cipra, ale i tak podlehl o 2,5 bodu maďarskému hráči Robertu Czismadiovi. Svou statečnou hrou do posledního dechu však zachránil hráče z vedlejší desky před vážnou újmou na zdraví. Tu by jim způsobili méně trpěliví organizátoři vzhledem k jasnému vedení bílého asi o 20 bodů a nesmyslnému protahování mikrokoncovky 🙂

Jako obvykle přikládáme záznam her z prvních dvou desek:

Stanislaw Frejlak 6D (černý) – Jan Prokop 6D (bílý)

 

Download SGF

 

Ondřej Kruml 5D (černý) – Jan Šimara 6D (bílý)

 

Download SGF

 

Přikládáme výsledky po třetím kole. Prohlédnout si je můžete ZDE.

To je pro dnešek vše, děkujeme za pozornost a zítra v devět budeme pokračovat reportáží ze druhého dne Olomouckého turnaje.