Letošní pardubický Moyo Open nebude jen dalším turnajem do počtu na každoroční převážně šachové akci Czech Open, neboť se zde sjede část evropské špičky, včetně nově korunovaného profesionálního hráče. A tím se těsně před začátkem turnaje stal Andrii Kravets, který uspěl v 4. evropské Pro kvalifikaci. Oproti letům minulým se hraje pouze na pět kol a možná i díky tomu se turnaje celkem zúčastní více jak 70 hráčů.

Sobota – den první (1. – 3. kolo)

K vidění bude velmi silná top skupina, neboť více jak 16 hráčů disponuje silou 5d nebo vyšší, tři z nich se dokonce honosí třídou 1p. Neúspěšní bojovníci z profi kvalifikace si jistě budou chtít spravit chuť, uvidíme komu z nich se to povede nejlépe a jestli někdo z nich dokáže obsadit některou z pozic na stupních vítězů. První dvě desky budou přenášeny online na Kiseido Go Serveru pod uživatelskými účty Moyo1Open a Moyo2Open.

Welticke 6d (černý) - Kravets 1p (bílý)
Ukrajina Andrii Kravets 1p, vyhrál vzdáním soupeře.

 

Download SGF

 

Lisý 1p (černý) - Zeijst 7d (bílý)
Slovensko Pavol Lisý 1p, vyhrál vzdáním soupeře.

 

Download SGF

 

Hned v prvním kole, dostal německý hráč Jonas Welticke šanci na revanž za semifinálové vyřazení od Andrii Kravetse. Ačkoliv se mu podařiolo rozpoutat bitvu přes velkou část gobanu, jeho přemožitel měl neustále navrch a i podruhé ve dvou dnech dokázal vyhrát. Ve druhé přenášené hře si Pavol Lisý poradil s nizozemským veteránem, který v bezvýchodné situaci hru také vzdal.

Kravets 1p (černý) - N. Mitič 6d (bílý)
Ukrajina Andrii Kravets 1p, vyhrál o 4,5 bodu.

 

Download SGF

 

Burzo 6d (černý) - Lisý 1p (bílý)
Slovensko Pavol Lisý 1p, vyhrál vzdáním soupeře.

 

Download SGF

 

Palko jede

Vypadá to, že si Pavol Lisý a Andrii Kravets zarezervovali první dvě desky a místo pro další hráče uvolní pouze ve chvíli vzájemného souboje 🙂 Zatímco Andrii musel bojovat až do konce partii, Palko rozebral svého rumunského soupeře na kousky a získal další výhru protivníkovou rezignací. Průběžné výsledky zatím nejsou k dispozici, pokud se nám je podaří získat, určitě je vyvěsíme. Zatím se můžete podávat na záznam partií z třetího kola.

Surma 1p (černý) - D. Mitič 6d (bílý)
Polsko Mateusz Surma 1p, vyhrál vzdáním soupeře.

 

Download SGF

 

Lisý 1p (černý) - Kravets 1p (bílý)
Slovensko Pavol Lisý 1p, vyhrál vzdáním soupeře.

 

Download SGF

 

Tak na proklamovaný souboj opravdu došlo a další vítězství vzdáním soupeře si připsal slovenský borec. Uvidíme, jestli se zítra najde někdo, kdo by s ním dokázal držet krok alespoň do koncovky. Pro dnešek je to všechno, pokračování v neděli.

Neděle – den druhý (4. a 5. kolo)

Hned v ranním kole se můžeme těšit na souboj dosud neporažených: Palko – Mateuzs, který hodně napoví o vítězi celého turnaje. Z českých hráčů si zatím nejlépe stojí Lukan se Scorgem, kteří zatím dokázali dvakrát zvítězit.

Lisý 1p (černý) - Surma 1p (bílý)
Polsko Mateusz Surma vyhrál vzdáním soupeře.

 

Download SGF

 

Welticke 6d (černý) - D. Mitič 6d (bílý)
Srbsko Dušan Mitič vyhrál vzdáním soupeře.

 

Download SGF

 

Tak před poslední kolem situace vypadá vcelku jasně. Hlavní trhákem bude souboj Surma – Kravets, ve kterém si polský hráč může výhrou zajistit první místo v turnaji. V případě výhry novopečeného ukrajinského profesionála bude mít více hráčů 4 body a bude rozhodovat SOS. Takové situace by dala šanci například Lukanovi, jehož hru s Palkem si můžete prohlédnout na druhé desce.

Kravets 1p (černý) - Surma 1p (bílý)
Polsko Mateusz Surma vyhrál vzdáním soupeře.

 

Download SGF

 

Podpěra 7d (černý) - Lisý 1p (bílý)
Česká Republika Lukáš Podpěra vyhrál o 1,5 bodu.

 

Download SGF

 

A je to za námi. Další úspěšný ročník pro Moyo Open, které letos suverénním výkonem bez ztráty bodu ovládl polský borec Mateusz Surma. Chuť si o víkendu určitě spravil i Lukáš Podpěra, který skvělým finišem vybojoval stupně vítězů. Uvidíme jak se hráčům bude dařit na další akci, kterou je Evropský Go Kongres 2017, který se nakonec uskuteční v německém Oberhofu.

Konečně pořadí:

1. Polsko Mateusz Surma 1p
2. Srbsko Dušan Mitič 6d
3. Česká Republika Lukáš Podpěra 7d
4. Slovensko Pavol Lisý 1p
5. Ukrajina Andrii Kravets 1p
Kompletní výsledky z Moyo Open 2017.