Na letošní Vídeňský turnaj, který se koná 17. – 18. června 2017,  se jen tak nezapomene. Důvodem není žádné jubileum, speciální místo konání ani spektakulární prize money, o které by se hrálo. Výjimečnost turnaji dodává kvalita zúčastněných hráčů. Kde jinde by jste na jednom místě hledali více jak 20 hráčů se silou 5. dan a vyšší? Tato skvělá obsazenost souvisí s první částí 4. Evropské Pro kvalifikace, na kterou Vídeňský turnaj přímo navazuje.

Právě díky tomu je zde k vidění 16 členů nejužší evropské goistické špičky, kteří mají právo bojovat o vstup mezi profesionály. A jelikož Vídeň přivábila ještě několik dalších evropských es, je jisté že náš čeká pět strhujících kol, po jejichž skončení se vítězem může stát zhruba čtvrtina startovního pole. Nezbývá než doufat, že se podobně kvalitního startovního pole dočkáme i za měsíc na pardubickém turnaji.

Pro některé bude motivací vylepšit si dojem ze zkažené kvalifikace, či naopak potvrzení stávající formy. První dvě desky lze sledovat v přímém přenosu na Kiseido Go Serveru. O průběžných výsledcích od pořadatelů si můžeme nechat zdát, a tak se musíme spolehnout na vlastní zdroje. Velké díky Lukanovi za nafocení konečných výsledků, které jsou umístěny na konci článku.

1. kolo

[spoiler title=’Kim Seong-Jin, 7d (č) – Hamrah, 5d (b)‘ collapse_link=’no‘]Kim Seong-Jin vyhrál vzdáním soupeře.[/spoiler]

Download SGF

[spoiler title=’Kravets, 7d (č) – Lin, 6d (b)‘ collapse_link=’no‘]Andrii Kravets vyhrál vzdáním soupeře.[/spoiler]

2. kolo

[spoiler title=’Drean-Guenaizia, 6d (č) – Kim Seong-Jin, 7d (b)‘ collapse_link=’no‘]Kim Seong-Jin vyhrál vzdáním soupeře.[/spoiler]

[spoiler title=’Le Calve, 6d (č) – Kravets, 7d (b)‘ collapse_link=’no‘]Andrii Kravets vyhrál vzdáním soupeře.[/spoiler]

3. kolo

[spoiler title=’Mero, 6d (č) – Kravets, 7d (b)‘ collapse_link=’no‘]Andrii Kravets vyhrál vzdáním soupeře.[/spoiler]

[spoiler title=’Kim Seong-Jin, 7d (č) – Mitič N., 6d (b)‘ collapse_link=’no‘]Kim Seong-Jin vyhrál vzdáním soupeře.[/spoiler]

4. kolo

[spoiler title=’Kravets, 7d (č) – Kim Seong-Jin, 7d (b)‘ collapse_link=’no‘] Kim Seong-Jin vyhrál na čas.[/spoiler]

[spoiler title=’Mero, 6d (č) – Welticke, 6d (b)‘ collapse_link=’no‘] Jonas Welticke vyhrál o 6,5 bodu.[/spoiler]

5. kolo

[spoiler title=’Kim Seong-Jin, 7d (č) – Frejlak, 6d (b)‘ collapse_link=’no‘] Kim Seong-Jin vyhrál vzdáním soupeře.[/spoiler]

[spoiler title=’Podpěra, 7d (č) – Kravets, 7d (b)‘ collapse_link=’no‘] Andrii Kravets vyhrál o 9,5 bodu.[/spoiler]